V - Koronowo 2005

V zlot był trochę inny niż poprzednie gdyż był to wspólny ogólnopolski zlot dwóch największych klubów Opla Vectry a mianowicie Vectra-Unlimited i Vectra Klub Polska.
Z całego kraju zjechali się vectromaniacy, pojedynczo lub w konwojach a jedynym celem było wzajemne poznanie się i dobra zabawa. Malowniczo położony ośrodek wypoczynkowy w Koronowie pękał w szwach z trudem mieszcząc 122 samochody wszystkich uczestników.
Powitania, podziwianie aut, wieczorne grillowanie, pierwsze toasty, jednym słowem impreza nabierała tempa i nic nie było w stanie popsuć dobrych humorów, nawet zimno i deszcz. Drugi dzień zlotu przywitał wszystkich piękną pogodą co skłoniło większość uczestników do umycia swoich pojazdów. Gwoździem programu sobotniego miały być wyścigi na 1/4 mili. Imponująco wyglądała kawalkada aut w drodze na pas oraz na parkingu podczas wyścigów. Na dokończenie sprintu nie pozwolił pech (oraz policja) ale ten pech był zaczątkiem niezwykłego pokazu solidarności naszych klubowiczów. Wybory najpiękniejszych aut zlotu, konkurs audio, wieczorne ognisko, impreza w świetlicy (ech, gdyby te ściany umiały mówić), jednym słowem zabawa do białego rana. Niestety w niedzielę aura znowu dała znać o sobie i pożegnania oraz powroty do domów upłynęły pod znakiem deszczu. W pożegnaniach dominował wspólny motyw "szkoda że to już koniec i do następnego razu". Odrobinę klimatu panującego na zlocie pokazują zdjęcia ale żeby odetchnąć ta wspaniałą atmosferą to trzeba było tam być i uczestniczyć.
Stary